Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Degustacje Win w zamkowych XVI-wiecznych murach - zapraszamy!

10 luty 2018 - 22 listopad 2019

 

  

 

Folwark Stara Winiarnia jest miejscem magicznym a jego tajemnicze podziemia mieszczą urokliwą piwniczkę – w jej zaciszu organizowane są degustacje win i pokazy winiarskie, które mogą być ozdobą i ciekawym uzupełnieniem każdego spotkania okolicznościowego, spotkania firmowego czy też miłym akcentem podczas pobytu w naszym komfortowym ***Hotelu.

Namawiamy, aby za naszym pośrednictwem pozwolili się Państwo wprowadzić w tajemniczy i pasjonujący Winny Świat… proponujemy zapoznanie się z niepowtarzalnym aromatem i smakiem wina przy każdej okazji :)

W naszej ofercie znajdą Państwo:

  #  Degustacje sommelierskie w Starej Winiarni
Degustacje Romantyczne dla Zakochanych
#  Degustacje połączone z uroczystą kolacją
#  Degustacje win oferowanych na wesela, konferencje i inne uroczystości
  #  Szkolenia winiarskie w ramach wizyt zawodoznawczych *
  #  Wizyty enologiczne - Klub Wina działający w Folwarku Stara Winiarnia zaprasza wycieczki do małopolskich winnic, podczas których można zapoznać się z historią winnicy, technologią wytwarzania wina, porozmawiać z właścicielami oraz oczywiście próbować, smakować, kosztować - degustować miejscowe wina!


Degustować można w przeróżnych warunkach i przy różnych okazjach. Z jednej strony może to być luźne spotkanie w gronie przyjaciół, a z drugiej - profesjonalna degustacja podlegająca ścisłym zasadom i regułom.

Rodzaje degustacji:

 • pozioma – polega na porównaniu i ocenie różnych gatunków win z tego samego rocznika. Należy przedstawić producenta, szczepy z jakich wyprodukowano wino, region, podać rocznik i metody produkcji.
 • pionowa – podczas degustacji ocenia się ten sam gatunek wina, ale z różnych roczników. Jest to doskonały sposób na obserwację ewolucji wina oraz ewentualnie na ocenę rocznika.
 • „w ciemno” – tu degustator nie wie nic na temat wina, jest to ocena różnych, ponumerowanych gatunków win, które celowo znajdują się w butelkach zawiniętych w papier i pozbawionych korka oraz osłonki szyjki. Celem jest maksymalnie obiektywna (i trafna – w przypadku zawodów degustacyjnych) ocena wina. Degustację kończy ujawnienie nazwy win. Szczególnie ten rodzaj degustacji może być również świetną zabawą zbliżającą ludzi wina. Jakież żywe dyskusje wywołuje taka degustacja, jakie emocje towarzyszą ujawnianiu win!

*kombinacje powyższych - zazwyczaj proponujemy degustacje tematyczne (kraj, region, okazja) bądź dopasowujemy ofertę do sugestiii zleceniodawcy...

Koszt degustacji dla grupy poniżej 10 osób to 7000zł (5 win, drobne przekąski), każda kolejna osoba - 70zł.


ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ TEMATYCZNEJ STRONY OPISUJĄCEJ WINNY ŚWIAT:

www.lubimywino.pl

 


Zapraszamy na lubimywino.pl