Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Andrzejkowa Degustacja Win - RPA

30 listopad 2018 , godz.18:00

 

ANDRZEJKOWA DEGUSTACJA WIN

W ramach naszych Andrzejkowych atrakcji mieliśmy przyjemność przeprowadzić tematyczną Degustację Win, obejmującą trunki z Republiki Południowej Afryki.
Liczni Goście naszej Piwniczki wyrazili chęć skosztowania również polskiego wina - zaproponowaliśmy białą wersję wina SOLARIS z winnicy Krokoszówka Górska ze Smardzowic.

Uczestnicy degustacji poznali bogatą historię Folwarku, genezę zainteresowania Właścicieli - Andrzejów właśnie, tematyką winną, oraz próbowali i oceniali wina z RPA. I wskazywali zwycięzców :)

Co do win białych głosy były podzielone, suma sumarum wskazanie padło na Pulpit Rock Chenin Blanc 2014 - bogate w subtelne aromaty melona, ananasa i cytrusów z odrobiną miodu, ze świetną strukturą i soczystością świeżych owoców agrestu i brzoskwini.
Wśród win czerwonych "wygrał" Linton Park Pinotage, tuż za nim uplasował się Cafe Cabernet 2016 z tej samej południowoafrykańskiej winnicy.

Zapraszamy Państwa serdecznie na kolejne degustacje wina i whisky - najbliższa już 7 grudnia, tuż przed koncertem Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa!