Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Sylwia Ewa Paszko - Wernisaż Wystawy Malarstwa

07 grudzień 2018 , godz.19:00

XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU
Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna
ul. Ogrodowa 2 zaprasza:

07.12.2018, godz. 19:00:

Sylwia Ewa Paszko - WYSTAWA MALARSTWA

 

Polecamy Państwa uwadze również wspaniały koncert bluesowy - Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa wystąpią w Muzycznym Folwarku o godz. 20:00 (bilety 50zł/os.)


Sylwia Ewa Paszko urodziła się i mieszka w Warszawie. Obecnie w„wśródleśnej” warszawskiej dzielnicy - Wesołej, co niewątpliwie miało inspirujący wpływ na twórczość. Z Małopolską związana przez rodzinę i przyjaciół, fascynację Krakowem i Tatrami. Wykształcenie plastyczne odebrała na kółkach plastycznych, lekcjach prywatnych i obecnym UTH w Radomiu, na Wydziale Sztuki. Pierwsze próby wizualnego odtwarzania dźwięków podjęła prawie pół wieku temu słuchając jazzu. Maluje również pejzaże, miasta, ludzi, portrety i martwe natury.
Prezentowana wystawa jest czternastą indywidualną wystawą malarki. Oprócz indywidualnych brała udział w szesnastu zbiorowych. Na IV Konkursie Malarskim Zadra 2011 otrzymała wyróżnienie za obraz pt. "Wieczerza".

Na wystawie prezentowane są abstrakcyjne przestrzenie stworzone przy pomocy narzędzi malarskich i wyobraźni. Dzięki wrażliwości na kolory i dźwięki, skupieniu osiąganego dzięki zastosowaniu technik medytacyjnych, artystka połączyła bodźce wizualne ze słuchowymi. Jako przedmiot działań artystycznych wybrane zostały dźwięki natury udostępnione przez pasjonatów „ptasiarstwa” oraz własne nagrania.

Aby obejrzeć i wysłuchać całość kompozycji niezbędne jest wyposażenie swojego smartfona w aplikację umożliwiającą  odczytywanie kodów QR np. QR Scanner. Dzięki kodom możliwe jest odsłuchanie plików dźwiękowych udostępnionych w Internecie.

ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!