Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Arkadiusz Dzielawski - Wystawa Malarstwa

26 styczeń 2019 , godz.19:00

XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU
Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna
ul. Ogrodowa 2

Galeria Folwark Sztuki zaprasza: 26.01.2019r., godz.19:00

ARKADIUSZ DZIELAWSKI - WYSTAWA PRAC ARTYSTY

Wystawa będzie preludium dla koncertu Śląskiej Grupy Bluesowej w Muzycznym Folwarku!

 

Arkadiusz Dzielawski – malarz, fotografik i projektant. Ukończył częstochowskie Liceum Plastyczne, a następnie kierunek Wychowanie Plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii im. Jana Długosza), uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Jerzego Filipa Sztuki. W roku 1993 zdobył stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą.
 
Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego mieści się nurcie realizmu magicznego, którego korzenie sięgają surrealizmu. Jego obrazy przedstawiają na pozór zwyczajną, powszednią rzeczywistość, która za sprawą zaskakujących zestawień przedstawionych motywów, namnażania detali, a także manipulacji perspektywą i światłem nabiera cech wyjątkowych i nadrealistycznych.
 
Warsztat i techniki malarskie stosowane przez Dzielawskiego odwołują się do tradycji XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego. Artysta powtarza za Paulem Gauguinem podstawowe pytanie: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”
Zapraszamy na spotkanie z tym niezwykłym artystą i jego pracami. Więcej tutaj: http://dzielawski.pl