Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Arkadiusz Dzielawski - Wystawa Malarstwa

26 styczeń 2019 , godz.19:00Galeria Folwark Sztuki : ARKADIUSZ DZIELAWSKI - WYSTAWA PRAC ARTYSTY

Przy okazji koncertu Śląskiej Grupy Bluesowej w Muzycznym Folwarku mieliśmy zaszczyt gościć przyjaciela Zespołu, malarza, fotografika i projektanta (współpracuje z muzykami przy okazji oprawy graficznej grupy) - Arkadiusza Dzielawskiego.

Arkadiusz Dzielawski ukończył częstochowskie Liceum Plastyczne, a następnie kierunek Wychowanie Plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii im. Jana Długosza), uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Jerzego Filipa Sztuki. W roku 1993 zdobył stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą.
 
Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego mieści się nurcie realizmu magicznego, którego korzenie sięgają surrealizmu. Jego obrazy przedstawiają na pozór zwyczajną, powszednią rzeczywistość, która za sprawą zaskakujących zestawień przedstawionych motywów, namnażania detali, a także manipulacji perspektywą i światłem nabiera cech wyjątkowych i nadrealistycznych.
 
Warsztat i techniki malarskie stosowane przez Dzielawskiego odwołują się do tradycji XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego. Artysta powtarza za Paulem Gauguinem podstawowe pytanie: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?"

 

Fotografie: Marian Krzymiński.