Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Degustacja Win portugalskich

16 maj 2014 , godz.18.00

XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU
Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna
ul. Ogrodowa 2
zaprasza 16.05.2014
na
 
DEGUSTACJĘ WIN PORTUGALSKICH!
 
Portugalia znana jest koneserom szlachetnych trunków jako miejsce, w którym produkowane jest niezwykle popularne, wzmacniane wino Porto, natomiast w tym niewielkim kraju istnieje znacznie większe bogactwo wspaniałych smaków i aromatów. Szeroka gama win młodych i dojrzałych, deserowych, czy musujących wybierana jest przez znawców, jak i osoby poszukujące dopiero swojej ulubionej odmiany...
 
Będziemy degustować:
1. Porto Tawny  alk. 19%
Wino czerwone słodkie wzmacniane
Wino Porto Tawny przez lata dojrzewało w drewnianych beczkach w piwnicach Vila Nova de Gaia. Doskonałe do deseru lub podawane jako aperitif. Temperatura serwowania 16 C
2. Fado alk.12,5% , 2012, – wino białe półwytrawne- wino i muzyka - kwintesencja Portugalii
Pełne charakteru wino Fado powstało z połączenia szczepów Viognier, Arinto i Siria. Jest to trunek o bladym słomkowym kolorze z zielonymi refleksami. Fado charakteryzuje się orzeźwiającym smakiem, ukazując owocowy aromat. Doskonale łączy się z daniami z ryb i owoców morza oraz potrawami z białego mięsa.
3. Fado alk.14%, 2012, - wino czerwone półwytrawne
Pełne charakteru wino Fado powstało z połączenia szczepów Trincaderia, Aragonez i Syrah. Trunek ten charakteryzuje się doskonałym balansem i odpowiednią tanicznością. W aromacie wyczuwalne nuty ciemnych jagód oraz przypraw, w smaku łagodne, o przyjemnym finiszu.Doskonale łączy się z grillowanym i pieczonym mięsem.
4. Porta Do Fontelo alk. 13%, 2011 – wino czerwone wytrawne
Porta do Fontelo symbolizuje główne wejście do Pałacu Biskupiego, dzisiaj znane jako Solar do Vinho do Dão. Wybudowana w stylu renesansowym na polecenie Biskupa Viseu – Gongalo Pinheiro w 1565 roku. Sposobem upamiętnienia tego wspaniałego dzieła o tak wielkim znaczeniu symbolicznym i historycznym, stało się wino które jest efektem starannej selekcji i wiwifikacji szczepów Tourig-Nacional, Alfrocheiro, Tinta-Roriz i Jean/ podregionów castendo oraz Serra da Estrela. Przedstawia czerwony kolor z refleksami purpury, winny elegancki aromat z nutami czerwonych owocówi domieszki przypraw. W ustach uwalnia się jako delikatne i zrównoważone o wyszukanym i długotrwałym finiszu.

SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY!

.