folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Krzysztof Głuch OSCILLATE

12 październik 2018 , godz.20:00

 


KRZYSZTOF GŁUCH OSCILLATE  zespół złożony z kultowych już muzyków polskiego jazzu i bluesa oraz młodych osobowości muzycznych.

Oscillate łączy doświadczenie z młodzieńczą chęcią poszukiwania, konsekwencje z wolnością, świeżość z klasycznymi kanonami. Styl zespołu nie jest przyporządkowany do jednego gatunku, swobodnie oscyluje pomiędzy jazzem elektrycznym, bluesem, soulem i popem. Muzyka ta jest efemeryczna i niezależna, będąca swoistą impresją, a improwizacja jest elementem bez którego by nie istniała.

Krzysztof „Kris” Głuch – śląski pianista jazzowy i bluesowy, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent i inicjator. W ciągu swojej czterdziestoletniej działalności artystycznej nagrał ponad dwadzieścia albumów muzycznych. Współpracował m.in. z Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Gembalskim, Romanem „Pazurem” Wojciechowskim, z zespołem Dżem a w ramach działalności grupy Young Power, tworzonej wspólnie  z  Krzysztofem Popkiem –  z Tomaszem Stańko i Michałem Urbaniakiem. Od 2004 roku lider formacji „Ości”, która z biegiem czasu ewoluowała w jego autorski projekt „Krzysztof Głuch Oscillate” i która debiutowała na rynku fonograficznym albumem „Live” wydanym w 2013r. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność a sam autor z czasem został doceniony przez czytelników kwartalnika Twój Blues i okrzyknięty pianistą roku 2014r a następnie 2016r. W 2015 roku otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody Janosha.

Agnieszka Łapka  – plastyczka, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2004 roku debiutowała w awangardowym projekcie muzycznym „Ości” u boku takich artystów jak Krzysztof Głuch, Mirosław Rzepa czy Michał Giercuszkiewicz. W 2007 roku dołączyła do Śląskiej Grupy Bluesowej założonej przez legendy polskiej sceny bluesowej Jana „Kyksa” Skrzeka i Leszeka Windera.

Krzysztof Głuch Jr. - gitarzysta z muzyką związany  od dziecka gdyż dorastał w środowisku śląskich muzyków bluesowych i jazzowych. Przygodę z graniem zaczął od wspólnego muzykowania  w domu wraz ze swoim ojcem. Rozwijał swoje umiejętności  pod okiem Mirosława Rzepy, Marka Radulego, czy Damiana Kurasza. W wieku 19 lat wraz z grupą Oscillate zadebiutował fonograficznie, nagrywając płytę „Live”.Wraz z Krzysztofem Głuchem,  Andrzejem Ruskiem, Arkiem Skolikiem, Agnieszką Łapką współtworzą  projekt – Krzysztof Głuch Oscillate. Jest również członkiem funkowego zespołu Funk Da System.

Arek Skolik – polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Współpracował ze Stanisławem Soyką, Januszem Muniakiem, Tomaszem Gwincińskim, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Andrzejem Urnym, Tymonem Tymańskim, Adamem Lomanią, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Jerzym Milianem, Joachimem Menclem, Johnem Zornem, Steve’em Loganem, Niną Stiller, Davidem Lamare i Ireneuszem Dudkiem.

Andrzej Rusek – Samouk, jego ojciec był muzykiem, kompozytorem i aranżerem. Pierwsze muzyczne kroki stawiał we free – jazzowej formacji Pick Up Formation i równolegle w bluesowym zespole Irka Dudka. Uczestniczył w setkach nagrań płytowych. Występował z wieloma zespołami i wykonawcami jak: Tomasz Stańko, Anthymos Apostolis, Grzegorz Kopołka, Carl Palmer, Shakin Dudi, Jorgos Skolias, Martyna Jakubowicz, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewka, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Ewa Uryga, Katarzyna Gertner, Jose Torres y Salsa Tropical.