Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

PIĘĆ WIOSENNYCH SMAKÓW RAJU - DEGUSTACJA WIN

04 maj 2013 , godz.18.00

 


Majówka - Degustacja Wina 


Wprost z Wystawy Towarzystwo przemieściło się na majową degustację wina. "Pięć wiosennych smaków Raju" zapowiadano jako wyprawę do pięciu winiarskich regionów świata: doliny Mozeli, hiszpańskiej Galicji, nad jezioro Garda, do Langwedocji i na antypody - do doliny Barossa. Wybrane wina miały zachwycić i pokazać mistrzostwo swoich twórców. I tak się też stało. Teściowa, choć przyszła z przyszłym piątym zięciem i z bodaj szóstą córką była w siódmym niebie. W ósmym, nieco na uboczu, degustowali trzymając za ręce przyszli nowożeńcy. W dziewiątym australijski Shiraz, ciemnoczerwony, korzenny, ciezki, żyrafa i trzy fortepiany... nie, to nie ta bajka - chociaż pociąg do klubowych smaków i aromat Klubu Wina oszałamiał nieco.. w Winnym Świecie.

Zenon Be zdał się przeto na kolej rzeczy i poniosło poczciwca na poziom zero - ku Muzyce...


Degustowano:

Haus Klosterberg Riesling Trocken, Mosel
Szczepy: riesling.
Orzeźwiające wino o delikatnym blado złotym kolorze. W nosie aromaty pigwy, mandarynek, jabłek, rumianku z nuta krzemienną. W ustach soczyste, złożone, świeże i zrównoważone.

Bouza do Rei  DO, Rias Baixas
Szczepy: albarińo.
Krągłe, miękkie, pełne albarińo o klasycznych dla odmiany aromatach kwiatowo-owocowych. Wino bardzo użyteczne przy stole.

Pergola BIO, Chiaretto Garda Classico DOC
Szczepy: gropello, marzemino, barbera, sangiovese.
Chiaretto to różowa specjalność jeziora Garda. Na jego zachodnim brzegu powstają radosne, pełne owocu, niezastąpione w letnie upały świeże, soczyste wina. Pergola jest tego doskonałym przykładem.

Château Viranel Rosé, AOC Saint-Chinian                               
Szczepy : syrah (40%), grenache (40%), cinsault (20%).
Piękny, bladoróżowy kolor. Wykwintny, owocowy zapach z odrobiną aromatu fiołkowego. Intensywny, orzeźwiająco świeży i bardzo trwały smak.

Gnarly Dudes Shiraz, Barossa Valley
Szczepy: shiraz.
Ciemnoczerwone, niemal czarne wino, z ceglastymi refleksami. Aromaty czerwonych i czarnych owoców, korzennych przypraw, fiołków, cedru i dębu. W ustach wino potężne, bardzo intensywne, z mocnym smakiem czerwonych owoców, soczyste, wspierane przez solidną strukturę dobrze zintegrowanych tanin. Dobra kwasowość zapewnia równowagę i elegancję. 

Degustację poprowadził, jak zawsze profesjonalnie, Bartłomiej Kuzak, Doradca ds. Win z firmy Winkolekcja.