folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

JUWANA JENKINS & THE OLD DOGS (USA/CZ)

18 wrzesień 2015 , godz.20.00

 

JUWANA JENKINS & THE OLD DOGS

 

Juwana Jenkins pochodzi z Filadelfii ale od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty: „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.

Juwana wraz z zespołem Old Dogs zawsze dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy ich muzyce nie da się usiedzieć na miejscu! Poruszający wokal wspierają partie instrumentalne ściśle ze sobą współpracujących perkusisty Hanza Sedlářa i basisty Zdenka Novaka oraz budujących nastrój gitarzysty Mirka Sovy i harmonijkarza Charlie Slavika. Nie inaczej było i w Folwarku! Artystka śpiewała "całym ciałem", całą sobą, bardzo ekspresyjnie a jednocześnie bardzo profesjonalnie - porwała do wspólnej zabawy folwarczną Publiczność!

Usłyszeliśmy własne energetyczne kompozycje zespołu jak i te, znane z klasycznych wykonań legend bluesa - Freddiego Kinga, Earla Kinga, Etty James, Big Mamy Thornton, Bessie Smith, Howlin’ Wolfa i Muddy'ego Watersa.

Dziękujemy Agencji Delta oraz osobiście Andrzejowi Matysikowi za kolejną perełkę w ich gwiazdozbiorze. Już 9 października kolejna muzyczna uczta - zawita Wanda Johnson z zespołem! http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne_koncerty/pid/13052

Wystąpili:

Juwana Jenkins - voc
Charlie Slavík - harmonijka,
Mirek Sova - gitara,
Hanz Sedlář - perkusja,
Zdeněk Novák - bas