folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Martyna Jakubowicz & Żona Lota

11 kwiecień 2015 , godz.20.00

Martyna Jakubowicz

"Miałam 17 lat , gdy zaczęła się moja przyjaźń z Joni Mitchell. Grałam wtedy na gitarze i myślałam, że nigdy nie stworzę takich pięknych piosenek i nigdy nie będą potrafiła tak śpiewać"  Czas pokazał, że Martyna Jakubowicz napisała i nagrała takie klasyki, jak "W domach z betonu nie ma wolnej miłości", "Miecz i kij", "Żagle tuż nad ziemią" czy "Gorąca sień" i "Kołysanka dla misiaków". Wydała też przepiękną płytę z piosenkami.. Joni Mitchell!  Z potrzeby serca, w hołdzie jednej z najważniejszych postaci muzyki XX wieku.

Bardzo kobiece teksty (tu ukłony autora - Andrzeja Jakubowicza), kunszt muzyków (Dariusz Bafeltowski, Przemysław Pacan i Paweł Mikosz, panowie tworzący Żonę Lota - kapelę akompaniującą artystce od 2010 roku) a przede wszystkim urok osobisty i czar niesamowitego głosu artystki - wszystko to wciągnęło słuchaczy Myzycznego Folwarku w świat pełen artystycznych doznań. Program koncertu był przekrojowy; od "Kłopotów to jej specjalność", poprzez przebojowy "hymn deweloperów" - "W domach z betonu nie ma wolnej miłości", stale przepiękne "Młode wino", po dylanowskie "Pukam do nieba bram" oraz "Błękitny hotelowy pokój" i "Dużą żółtą taksówkę" ze wspomnianej płyty z utworami Joni Mitchel.

Finał z "Kołysanką dla misiaków" musiał rozbroić i rozbroił wszystkich - w powietrzu czuć było nostalgię za czymś ulotnym, wyjątkowym. Licznie zgromadzona folwarczna Publiczność zgotowała Artystce i zespołowi długą owację na stojąco. Serdecznie dziękujemy za wspanialy koncert i zapraszamy do wspólnego przeżywania kolejnych koncertowych wydarzeń w Muzycznym Folwarku!