folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Antek Krupa, Workaholic & Friends

24 lipiec 2015

 

Musical bluesowy!

Muzyczny Folwark był świadkiem wyjątkowego wydarzenia - spektaklu poetycko-muzycznego „Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze” z tekstami Antka Krupy i muzyką Jarka Śmietany, będącego koncertową wersją płyty o tym samym tytule wydanej w roku jubileuszu 35-lecia pracy dziennikarskiej Antoniego w Radiu Kraków.

Byliśmy świadkami spektaklu szczególnego, poetyckiego, pełnego bluesa i jazzu, pełnego refleksyjnych, emocjonalnych fragmentów. Antoni Krupa, muzyk, radiowiec i jedna z najbarwniejszych legend Krakowa zadedykował koncert, tak jak i płytę, swej ukochanej ośmiomiesięcznej wnuczce, Amelce, która - jak muzyk pięknie ujął - ''przeszła na drugą stronę tęczy''.

"Miałaś być małą słodką hipiską… lecz zmieniłaś krainę rozkoszy, Bóg Cię zabrał do siebie, teraz tam rozwiane Twe włosy”. Gitara, harmonijka i charakterystyczny głos Antoniego w melodeklamacji. Dalej jazzujący blues - wszystko w klimacie wielkiego Milesa; frazy harmonijki unoszące się swobodnie w przestrzeni, jakby żywcem z „Summertime”. Baardzo różnorodne aranżacje. Muzycy - same tuzy; znakomity, jak zawsze, Workaholic, świetny chórek żeński: Justyna Baran, Mag Balay i Ewa Novel, wokalistka zespołu LEVI (gwiazda zbliżajacego się Sylwestra w Folwarku!) oraz wspaniali muzycy towarzyszący z gościem specjalnym Antoniego - amerykańskim gitarzystą bluesowym Charlsem Burtonem.

Wspaniały koncert, wspaniała atmosfera, wspaniale reagująca folwarczna Publiczność, standing ovation w finale - czego chcieć więcej?
Serdecznie zapraszamy na następne koncerty w Muzycznym Folwarku!

Wystąpili:

Waldemar Gołębski - ewi
Ewa Novel - voc
Mag Balay – voc
Justyna Baran – voc
Yanoosh Baran voc, g, hca

Zespół Workaholic w składzie:
Jan Purchla - gitara
Leszek Mierzwa - gitara
Piotr Kosieradzki - skrzypce
Tomasz Pachciarek - piano
Krzysztof Bodzoń - gitara basowa
Bart Kuraś - perkusja