folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Śląska Grupa Bluesowa i Przyjaciele

05 grudzień 2015

 

 

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA & Przyajciele

Leszek Winder (gitara)
Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirosław Rzepa (gitary)
oraz gościnnie
Agnieszka Łapka – (wokal)
Krzysztof Głuch – (fortepian)

To czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej, prezentujące unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.
Jesienią 2014 r. zespół wydał płytę „Kolory bluesa” nominowaną do Fryderyka 2015..

Koncert zgromadził wiernych fanów bluesa. Moc i energia, jakie biły od muzyków, ich warsztat i doświadczenie oraz pamięć o nieodżałowanym Janie "Kyksie" Skrzeku - to wszystko pozostanie na długo w pamięci naszych koncertowych Gości. Uwagę zwracał świetny, "bluesowy" głos Agnieszki, jej swoboda i.. klasa!

W tej muzyce była siła, w tej muzyce jest siła, w tej muzyce sila będzie zawsze.

* Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta i kompozytor, jedna z czołowych postaci śląskiego środowiska muzycznego. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg płyt autorskich. Jest laureatem Fryderyka prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej.  Gra w zespołach Krzak, Śląska Grupa Bluesowa i Czarny Pies.
Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) 
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek  i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Od wielu lat mieszka w Bieszczadach w domu zbudowanym na zbiorniku Solina.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi  z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
* Agnieszka Łapka Wokalistka, plastyk. Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa. Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową.
*Krzysztof Głuch – Pianista, kompozytor Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
 

Dziękujemy Publiczności; w szczególności Hejan Photography za zdjęcia z koncertu:)