folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

SHAUN BOOKER & Jonn Del Toro Richardson (USA)

12 listopad 2016 , godz.20.00

 

SHAUN BOOKER & Jonn Del Toro Richardson (USA)


Pierwotnie w europejskiej trasie koncertowej promowanej przez Agencję Koncertową DELTA, miał wziąść udział gitarzysta Sean Carney, lecz z powodów zdrowotnych zastąpił go godnie Jonn Del Toro Richardson — podobnie jak Sean laureat nagrody im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge. Rodowity meksykanin, osiadł w Teksasie:) I wymiatał!!! 
Muzyką zajmuje się od dziecka, gdy wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi czyli wywodzącym się z tradycji meksykańskiej zespołem, którego instrumentarium opiera się na skrzypcach i różnych odmianach gitary. Jako dwudziestolatek zaczął odkrywać inne gatunki muzyczne (głównie country, Motown, R&B i klasycznego rocka), aż dotarł do bluesa, który okazał się najlepiej Jonnowi odpowiadającym językiem muzycznym. Interpretuje go w unikalny sposób, pięknym tonem swej gitary łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk.

Wokalistka Shaun Booker też ma na koncie udział w International Blues Challenge. Energetycznym występem zarobiła tam sobie na miano “Cesarzowej Beale Street”. Nazywano ją też “enigmą” - pewnie z powodu intrygującego połączenia jej wielkiego, mocnego głosu i drobnej postury fizycznej. Na scenie jest istną eksplozją muzyczno-tanecznej energii. Jej ekspresyjny występ, głos...  to esencja koncertu!

Dziękujemy Agencji Koncertowej Delta Andrzeja Matysika, amerykańskim Wykonawcom, wspaniałej Publiczności - zapraszamy na kolejne koncerty - wydarzenia do Muzycznego Folwarku!