folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA

09 wrzesień 2016 , godz.20.00

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA & ...

Leszek Winder (gitara)
Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirosław Rzepa (gitary)
oraz gościnnie
Agnieszka Łapka (wokal)
Krzysztof Głuch (fortepian)

oraz Maciej Radziejewski – gitarzysta, kompozytor, od lat mieszkający w Nowym Jorku. Przyjaciel i wieloletni współpracownik Czesława Niemena oraz Michała Urbaniaka. Muzyk wywodzący się ze śląskiego środowiska muzycznego. Występował także z grupami KRZAK, APOKALIPSA, KWADRATY, BREAKOUT, Krystyną Prońko, Józefem Skrzekiem, Ireneuszem Dudkiem i wieloma innymi postaciami śląskiej sceny muzycznej.


ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA - jej członkowie to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej.
Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych.
Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.
Przeżyliśmy po raz kolejny na pełen energii koncert legendarnych muzyków!


* Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta i kompozytor, jeden z liderów śląskiego środowiska muzycznego. Nagrał szereg płyt w tym wiele autorskich. Jest laureatem Fryderyka prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej.  Gra w zespołach Krzak, Śląska Grupa Bluesowa i Czarny Pies. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) 
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek  i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Od wielu lat mieszka w Bieszczadach w domu na wodzie zbudowanym na zbiorniku Solina.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi  z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
oraz
* Agnieszka Łapka (wokalistka) Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa. Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową obecnie współtworzy grupę Oscilate Krzysztofa Głucha.
*Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.

Zdjęcia Marian Krzymiński.