folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

BARTAS SZYMONIAK: BEATROCK

24 listopad 2017 , godz.20:00

 

 

BARTAS SZYMONIAK: BEATROCK - ALARM TOUR

Marek Sierocki powiedział o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie pisze Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go "człowiekiem orkiestrą". O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03.2017 r. premierę miał album zatytułowany "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów okresu wojennego. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar. Płyta, obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym uważana jest za najważniejszą w tej tematyce. Singlami są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu Bartasa prezentowane są wszystkie utwory znajdujące się na "Alarmie" i jest to wielka gratka dla wszystkich ceniących sobie wybitną poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Bartas – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego -Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola".
Występował na najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal, Festiwal R.Riedla w Chorzowie czy Taste of Polonia w Chicago, koncertował także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

Zdjęcia : Marian Krzymiński!