folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Koncert KOSZAU

10 listopad 2017 , godz.20:00

 

KOSZAU: cyniczno-muzyczna podróż wgłąb codziennych 'przemyśli', które łatwo przeoczyć.

Zespół powstał z przyjaźni, miłości do muzyki i niezwykłych aspektów, zwykłej codzienności. Muzyka kapeli, jest jak ćma krążąca wokół dopalającej się świecy, mucha bzycząca natrętnie w upalne popołudnie, gorzka herbata lub gołąb na parapecie. Minimalistyczna mieszanka bluesa, jazzu i piosenki autorskiej,  opisująca to co intrygujące w drobnych i na pozór nieważnych sytuacjach czy gestach.  Tak przewrotnie sami mówią/piszą o swojej muzyce.

Jeśli chodzi o ćmę, to i owszem, krążyła, nawet monotonnie czasami - ale z wdziękiem kręciła przy okazji kuperkiem. Swing? Dlaczego nie!

Mucha: bzycząca nie-na-trę-tnie - może popołudnie zawiewało już listopadowym halnym i rozkojarzyło się zwierzę. Jaazzz, Bluesss... Zgrabnie, poprawnie zgrani panowie.

Gołąb na parapecie albo siła spokoju: absolutnie, jak mówiła pewna serialowa pani klasyk, a może bardziej i bliżej: Wielki Mistrz Słowa, nieodżałowany Młynarski Wojciech (Spokojnego nie znam dnia, na czczo spalam pety dwa
I herbaty tak jak trza nie posłodzę
).

Koszau dodaje:

Znów zaczynasz najlepiej, lecz nie kończysz wcale... Nasłuchujesz skupiony swoich trzewi rozmowy i cierpliwie zaczekasz, kiedy dojdą do głowy... (DYMEK)

Siła nałogu słuchania muzyki, ciekawość młodego zespołu a może i chęć oderwania się, choć na chwilę, od otaczającej nas zjełczałej rzeczywistości skłoniła wielu do odwiedzin Muzycznego Folwarku. Z całą pewnością było warto; przede wszystkim dla tekstów, owych "przemyśli" gitarzysty i wokalisty, Karola Ochodka, których godnymi muzycznymi współoprawcami byli:  Dariusz Tatoj na pianinie, Jakub Bułka na pekrusji oraz Łukasz Bielecki na basie. Piosenka autorska w ciekawie przyprawionym sosie. Polecamy koncerty pszczyńskiego kwartetu!

 

Zdjęcia: Marian Krzymiński