folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

VSPEED Band

19 październik 2012 , 20:00

 

„Gwałtowna potrzeba grania i tworzenia jest dziś dla mnie silniejsza niż wtedy, gdy zaczynałem. Bardziej intensywna. Jest jak przekleństwo. Stary - dostaje szału starając się zapamiętać muzykę, która ucieka mi z pamięci. Żyję tylko nią - idę spać myśląc o niej i myśląc o niej się budzę. Nigdy mnie nie opuszcza.”

Miles Davis, fragm. kończący jego autobiografię, pod  którym podpisują się wszystkimi rękami bohaterowie wieczoru – zespół

 

VSPEED BAND


Tylko pozazdrościć inspiracji. Paradoksalnie z tego przekleństwa rodzi się radość grania, radość improwizacji. Muzycznego kolażu wielu gatunków oscylujących wokół stylistyki jazzowej. Odnaleźć w nim można zarówno elementy rocka, funku, zwłaszcza w realizacjach sekcji rytmicznej, jak i jazzu – szczególnie w improwizowanych partiach solowych, walkingach, częściach kontrastujących oraz charakterystycznej skalowości. Pasja grania wyczuwalna w każdym utworze tej młodej formacji działa, bo musi, na słuchaczy i... Folwarczna Publiczność w pełni tego doświadczyła!
Gwałtowna potrzeba grania niech nigdy nie opuszcza:
saksofonisty Łukasza Płatka, Waldka Różańskiego grającego na instrumentach klawiszowych, gitarzysty Tomasza Kobieli, perkusisty Krzysztofa Rozwadowskiego oraz basisty - Łukasza Bylicy.

Dziękujemy!