folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

ZBIGNIEW JAKUBEK QUARTET

03 maj 2012 , godz.20:00

 

Gwiazdy i Jazz 

 

Do tej pory uważaliśmy, że jeżeli muzycy o mocnych charakterach artystycznych rozstają się aby realizować własne ambicje muzyczne, to zawsze odbywa się to z korzyścią dla nas widzów. Mamy zamiast jednego zespołu min. dwa solidne składy. Jednak od teraz - warto głośno powiedzieć na szczęście CI FACECI GRAJĄ RAZEM !!! Takiego nasienia GWIAZD POLSKIEJ MUZYKI JAZZOWEJ w Muzycznym Folwarku nie było od czasu gdy na naszej scenie wystąpił Chris Barber - najlepszy puzon EUROPY i Jazz Band Ball Orchestra.

Zbigniew Jakubek Quartet - za sprawą Marka Radulego, który zawitał do nas już po raz drugi - wystąpił w składzie:
 
ZBIGNIEW JAKUBEK      „Walk Away”
MAREK RADULI              BUDKA SUFLERA - Powraca po 2 latach do Folwarku !!!
TOMASZ GRABOWY       Krystyna Prońko, „Walk Away”
ARTUR LIPIŃSKI            Urszula Dudziak, T. Love, Goya
 
Od powstania “Walk Away” każdy z jego muzyków zaistniał później, jako leader własnego składu. Kwestią czasu było pojawienie się na scenie firmowanego nazwiskiem Jakubka zespołu. W 2004 doszło do pierwszych prób z całkowicie nowymi utworami skomponowanymi specjalnie na potrzeby kwartetu, choć idea powstała kilka lat wcześniej. Zbyszek sięgnął po koncepcję “fusion”, w której muzycznie wyrastał i czuje się znakomicie. Kompozycje były pisane pod kątem brzmień instrumentów poszczególnych muzyków. Sięgnął przy tym po znakomite brzmienie gitary Marka Radulego, z basową podporą elektrycznego basu Tomasza Grabowego, przy rytmicznym, nowoczesnym wsparciu perkusji Artura Lipińskiego. Jednak zawsze sukcesem jest autorski program. Większość kompozycji, to kompozycje leadera, przez co kwartet ma swoje niepowtarzalne, muzyczne brzmienie.
 

Już teraz zadajemy sobie pytanie - z kim po raz trzeci Marek Raduli zawita do Muzycznego Folwarku? Najpierw było to wspaniałe trio z Krzysztofem Ścierańskim teraz po 2 latach Gwiazdorski skład Zbigniew Jakubek Quartet. Czekamy z niecierpliwością na ciąg dalszy!!!!


Na koniec wielkie dzięki i uznanie dla naszej wspaniałej Folwarcznej PUBLICZNOŚCI, bez której koncerty w Muzycznym Folwarku nie miały by sensu.