folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Kajetan Drozd & 7 w Nocy

29 kwiecień 2011

6 lat 7 w NOCY i Kajetana Drozda w Folwarku

support - DARKROOM
 

 

Folwark Stara Winiarnia to już tradycyjnie miejsce, gdzie warto spędzić majowy długi weekend.

Degustacja win, wystawy, wernisaże, koncerty bluesowe, rockowe oraz klimatyczny wieczór poezji śpiewanej – tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Na początek gratka dla miłośników wina - degustacja włoskich win z regionu Toskanii prowadzona przez Michała Stępnia w cyklu WINA ŚWIATA.
Kolejną atrakcją był wernisaż wystawy zdjęć Andrzeja Walawskiego i Andrzeja Grygiela pt. MUZYKA ZAKLĘTA W ZDJĘCIACH. Czarno-białe fotografie muzyków powiększone do pokaźnych rozmiarów znakomicie prezentowały się w murach Galerii Folwarku Stara Winiarnia, a autorzy sami przyznali, że to dla nich pierwsza okazja do publicznego przedstawienia fotograficznych pamiątek z koncertów m.in. Nigela Kennedy`ego, Jarosława Śmietany, Franka Morey`a i wielu wielu innych znakomitych muzyków.
Główną atrakcją piątkowego wieczoru były koncerty dwóch zespołów.
Pierwszy z nich to DARKROOM - zespół stworzony przez czterech krakowskich studentów. Grupa zaprezentowała ognisty repertuar rozgrzewając publiczność mocnym brzmieniem gitar i perkusji. Wiele jeszcze przed nimi, ale na pewno nie można im odmówić pasji i zaangażowania w to co robią. Grają razem zaledwie od trzech miesięcy, więc możemy się spodziewać, że kolejne ich występy w Muzycznym Folwarku to tylko kwestia czasu, gdyż sami zapowiadają dalszy rozwój zespołu.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Kajetan Drozd z zespołem 7 w Nocy, chociaż określenie „gwiazda” w odniesieniu do Kajetana jest nie na miejscu. Skromny, uśmiechnięty, otwarty i niezwykle sympatyczny – takiego go znamy od pierwszych spotkań w Starej Winiarni przed sześcioma laty. Jako człowiek nie zmienił się, ale jako muzyk dojrzał i widać, a raczej słychać, że to prawdziwy talent. Cieszymy się, że do Folwarku przyjeżdża tak chętnie i często, ale mimo to każdy koncert zespołu 7 w Nocy jest zbyt krótki, żeby można się było nacieszyć wspaniałą atmosferą i ich muzyką.
Krótkie filmiki i fotograficzne migawki Andrzeja Walawskiego z koncertów i wernisażu prezentujemy jak zwykle na naszej stronie internetowej i na youtube.

Filmik Kajetan Drozd 7 w NOCY:
www.youtube.com/watch?v=Pxv7AtcHMvQ