folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

DAVE HERRERO & THE HERO BROTHERS BAND (USA)

14 wrzesień 2012 , godz.20.00

 

DAVE HERRERO & THE HERO BROTHERS BAND (USA)

 

..."Moje utwory to nie są tak właściwie jakieś ciężkie sprawy, tematy, po prostu staram się wyrazić w nich siebie, takie zwykłe codzienne sprawy i emocje.
 - Czyli po prostu – blues?
Och, bycie muzykiem to po prostu przyglądanie się światu, jego problemom i staranie, aby to wszystko jakoś wyrazić.
.."       

                                                -  Dave Herrero - gitarzysta, wokalista i kompozytor, dysponujący charakterystycznym, zachrypniętym wokalem i urzekający lekką grą na gitarze. Dave Herrero kocha teksaskiego i chicagowskiego bluesa. W 2009 roku płyta „Austin to Chicago” była nominowana w kategorii najlepszego debiutu bluesowego w USA.

 

Amerykanin wystąpił u nas wraz ze swoim The Hero Brothers Band w ramach trasy koncertowej po Polsce, Czechach i Słowacji, promując utwory z nowej płyty, która ma ukazać się pod koniec listopada. Znamy już jej tytuł – „Corazon”, po hiszpańsku - serce.

Muzycy od pierwszych rytmów oczarowali Folwarczną Publiczność, zapewniając pozytywne wibracje. Dave ma świetny kontakt z widownią – a zwłaszcza gdy widzi, że ludzie „czują bluesa”. Dał się poznać jako świetny wokalista i wszechstronny gitarzysta. Nie epatując techniką postawił na różnorodność. Atmosferę chicagowskiego bluesa przybliżył w „I Don’t Believe”. Świetne riffy, jasny głos i wyrazisty rytm pokazały sprawną machinę, która potrafi zagrać standard shuffle i nie nudzić. Doggie Blue” to z kolei ukłon w stronę teksaskiego grania. Dave gra na gitarze akustycznej, z  partią slide. Maleńkie arcydziełko bluesa. „(She’s With) Another Man Tonight” - tego trzeba było posłuchać, żeby zrozumieć jak pocierając struny można dodać efektów rytmicznych. Herrero solo może być naprawdę fascynującym zjawiskiem.

Dave wie, że na koncertach połowę widowni stanowią damy i grając miłosne pościelówy idealnie trafia w ich zapotrzebowanie. Okraszone soulowym sznytem ballady, zaśpiewane z takąż pasją idealnie dopełniają wizerunku artysty o latynoskich korzeniach i gorącym sercu. Wow!

Dziękujemy za wspaniały koncert! Świetna muzyka, żywiołowe wykonanie, znakomity kontakt zespółu z publicznością...

 

Czarowali:)

Dave Herrero – gitary, śpiew
Felix Reyes – gitary
Ed Strohsahl  - bas
Mark “Diff” Diffenderffer – perkusja

 
Zobacz także