folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Leszek Żądło European Art Ensemble & Degustacja Win z gorącego południa Włoch

31 sierpień 2012 , godz.20.00

 

Leszek Żądło European Art Ensemble

 

Leszek Żądło jest wirtuozem gry na saksofonie i kompozytorem jazzowym, żywą legendą jazzowego saksofonu, którą podziwiał swego czasu sam Duke Ellington. Wykłada na uczelniach muzycznych w Monachium i Würzburgu, a na swoim kocie ma ponad 80 wydanych płyt. Obok legendarnego muzyka na scenie wystąpił gościnnie prof. Wilhelm Scheer - ceniony na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowy, znany na całym świecie naukowiec i informatyk(!), Bartek Staromiejski, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, znany i ceniony perkusista młodego pokolenia oraz Wojtek Groborz i Tolek Lisiecki, którzy współpracują ze sobą w formacji JBBO.

Zespół wykonał znane kompozycje światowych jazzowych standardów w tym utwory Krzysztofa Komedy. Aplauz publiczności budziły pełne wirtuozerii popisy poszczególnych muzyków. Oczywiście jako kolektyw wypadli rewelacyjnie – widać fantastyczne „zgranie” i radość wspólnego muzykowania; tutaj wielkie indywidualności uzupełniały, dopełniały się wzajemnie tworząc harmonijne połacie dźwięków, po których błądziły nasze zmysły. Doświadczyliśmy zarówno dramatycznych, jak i lirycznych aspektów jazzu, konglomeratu tradycyjnego nurtu jazzu, świeżości world music i świadomych odwołań do tradycji.

Nazwisko Leszka Żądły widnieje od lat w drzewie genealogicznym europejskiego jazzu a jego muzyka oddziałuje wciąż na słuchaczy poprzez swą konceptualną i emocjonalną pełnię, dzięki czemu Artystą niezależnym i wciąż aktualnym jest!

 

Dziękujemy Andrzejowi Walawskiemu za wykonanie klimatycznych zdjęć z koncertu!