folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

CEDRIC BURNSIDE PROJECT (USA)

31 lipiec 2012 , godz.20.00

 

CEDRIC BURNSIDE PROJECT (USA)

 

Rytm, Pulsacja i Czad

Z ilu elementów powinien się składać zespół, by mógł zagrać energetycznego bluesa? Teraz już wiemy, ze wystarczą dwie niesamowite osobistości muzyczne. Tak właśnie w Muzycznym Folwarku wyglądała uczta w wykonaniu Cedric Burnside Project.

Cedric, wnuk legendy Hill Country Bluesa R.L. Burnide'a, pobrzdąkiwał na gitarze ale przede wszystkim wymiatał na perkusji i udzielał się wokalnie. Nie przypadkiem w dwóch ostatnich edycjach Blues Music Awards został uznany Perkusistą Roku!

Trenton Ayers i jego telecaster nastrojony w "open G" w sposób oszczędny, minimalistyczny podbudowywali rytm i pulsację - fundament, dzięki któremu muzyka płynąca ze sceny była w stanie „porywać”, czy też wręcz „wyrywać” słuchaczy z krzeseł.

Cedric Burnside Project jak lokomotywa rozpędzali się z utworu na utwór, co zaowocowało dwugodzinną „trans-hipnotyczną” jazdą opartą na motorycznej rytmice spod znaku Mississippi Hill Country Bluesa.

Muzycy "kupili" Folwarczną Publiczność pełnym brzmieniem i świetnymi kompozycjami. A grała tylko perkusja i gitara elektryczna... Było ich dwóch, zgoda - ale grali za sześciu!

 

Dziękujemy! Zapraszamy na dwa kolejne energetyczne koncerty; już w najbliższy piątek bluesowo-rockowy Syndykat, a 17 sierpnia ossstry niemiecki Red Rooster.

Niech Muzyka będzie z Wami...!