folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Dr Blues & SOUL RE VISION

06 wrzesień 2013 , godz.20.00

 
Dr Blues & SOUL RE VISION - ponowne spojrzenie w głąb swojego wnętrza

 

Jeśli za promocję bluesa w Polsce stawiano by pomniki, Krzysztof Rybarczyk, czyli Dr Blues powinien mieć ich przynajmniej kilka. A na pewno co najmniej dwa - za każdy zespół, w którym pełnił rolę lidera. Bo choć nie organizuje on żadnego festiwalu, nie pisze książek o bluesie ani nie prowadzi audycji radiowej, to miał szansę jak mało kto uświadomić ludzi w temacie muzyki bluesowej. Wszystko dzięki dwóm wspaniałym, założonym przez niego zespołom. Pierwszy z nich, Wielka Łódź, istnieje już prawie trzydzieści lat. Drugi, Soul Re Vision, został powołany do życia całkiem niedawno, bo w 2011 r. Oba łączy osoba lidera i repertuar - na wskroś bluesowy.
W Muzycznym Folwarku artysta wystąpił z Soul Re Vision. Zespół pokazał kunszt swojej profesji; radość muzykowania, luz na scenie, wirtuozeria - wszystko to wpływało na świetny odbiór koncertu przez folwarczną publiczność, która żywiołowo reagowała na improwizacyjne popisy muzyków. I ta autentyczność przekazu! Momentami sprawiali wrażenie jak gdyby wychowali się w rejonach, gdzie te brzmienia powstawały - pulsowała klasyczna, czarna muzyka lat 60-tych oscylująca wokół bluesa, rhythm&bluesa oraz wczesnego soulu.
Dość powiedzieć, że Dr Blues i spółka zdołali wyrwać z jesiennego marazmu i totalnej hipochondrii skapciałego Zenona Be, który niespodziewanie ożył i rozruszał prawą nogę, czym swoją lubą Mariolkę w perspektywie niedalekiej jesieni niezmiernie ucieszył..

Dziękujemy Panie Doktorze:)

Wystąpili:

Krzysztof Rybarczyk /Dr Blues/ - vocal, guitar
Janusz Musielak - guitar
Jacek Prokopowicz - piano, hammond
Joanna Dudkowska - bass guitar
Tomasz Boguś - drums