folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Jan \"KYKS\" Skrzek i ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA

31 styczeń 2014 , godz.20.00

 

Jan "Kyks" Skrzek i ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA - Skazani na bluesa!


Jan „Kyks” Skrzek, Leszek Winder, Michał „Gier” Giercuszkiewicz i Jerzy Kawalec grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum, a później jako Bezdomne Psy. Po śmierci basisty, Jerzego „Kawy” Kawalca, w 2003 roku jego miejsce zajął Mirosław Rzepa, a zespół zmienił nazwę -  powstała ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA. Każdy z muzyków tworzących zespół jest częścią historii polskiego bluesa a stworzony i pieczołowicie pielęgnowany najprawdziwszy "śląski blues" cieszy uszy bywalców festiwali i koncertów. Pełne estradowego luzu widowiska, których największym atutem jest artystyczny autentyzm silnie nacechowany „śląskim klimatem”, zaskarbiły sobie wielką sympatię licznej rzeszy fanów.

Nie inaczej było tego wieczoru w Mszanie, Starej Winiarni. Licznie zgromadzona Folwarczna Publiczność dostąpiła po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat zaszczytu obcowania z legendarnymi muzykami i ich pełnym bluesa przekazem. Charakterystyczny, surowy głos  Skrzeka, gitarowy kunszt i wirtuozeria Windera, warsztat Rzepy i dynamika "Giera" przyprawiły na dobrą chwilę naszego etatowego korespondenta Zenona Be o niedowład ogranu mowy. To musiało być "coś"! 

Lata płyną, a wydaje się że SGB z każdym rokiem nabiera niewiarygodnego wigoru – to chyba doświadczenie oraz serca i dusze które przepełnia muzyka. Ci Panowie nigdy nie przejdą na emeryturę! Harmonijka nigdy nie trafi do szuflady, klawiszy nie pokryje kurz, struny nie popękają ze starości, a w bębnach nie zalęgną się myszy – bo muzyka to Ich całe życie, a instrumenty to ich miłości. „Skazani na Bluesa” – z tym przeznaczeniem żyją i tą misję wykonują najlepiej na świecie!  

Dziękujemy za wspaniały koncert Muzykom:
Jan „Kyks” Skrzek – śpiew, fortepian
Leszek Winder – gitara elektryczna
Michał „Gier” Giercuszkiewicz – perkusja
Mirosław Rzepa – gitara basowa, gitara elektryczna

P.S. Śląska Grupa Bluesowa wzięła udział w przedsięwzięciu w postaci niezwykłego śląskiego kalendarza na rok 2014 pt.”Mężczyźni z węgla” . Wszystko to na szczytny cel!
Kalendarz można nabyć:
- przez profil „Projekt Metropolitanin” na FB
- przez allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=3786136222
- na tablica.pl : http://tablica.pl/oferta/kalendarz-2014-projekt-metropolitanin-ID4oF5X.html#95b581e3fe

Serdecznie zachęcamy do kupna!! Każda złotówka ze sprzedaży wędruje  na leczenie i rehabilitacje małego Adriana Stramowskiego z Tychów!