folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

WORKAHOLIC

18 październik 2013 , godz.20.00

 

Dynamiczny WORKAHOLIC... czyli "Lodołamacz Lenin" w pełni października na koncertowej scenie Folwarku!

 

Oj, wrzało, aż liście spadały. W jednym liście upadłym po koncercie udało się odcyfrować:

W pierwszych słowach mego listu, Aniele mój - żałuj, że Cię tu nie było! Wiem, miewasz ważniejsze rzeczy do zrobienia. Chociaż przez te nasze wszystkie wspólne lata powinieneś zauważyć, że piątki spędzam namiętnie w Muzycznym Folwarku... Gdzieś Ty latał? - "Wielka cisza" - Szkoda, posłuchałbyś nomen-omen Workaholiców i ich wspaniałego koncertu... "A wokół wielkie dziadostwo, egoistyczny kicz.. ktoś mówi: będzie na ostro, że trzeba będzie się bić..."

"To nie mój świat"? Mój, mój a i Twój, mój Aniele.. "Stoimy u kresu dróg" i trzeba nam wielkich zmian; chociaż "ding-dong, ding-dong mój Augustynie, wszystko minie, minie, minie - więc nie martwię się" jak podśpiewywała sobie na koncercie pewna Patrycja a Zorba niczym Grek znowu nadawał o wspaniałym nowym planie, który był się mu rozpadł i znowu jak zwykle wyszła z tego "piękna katastrofa". Ale jeszcze "Są miłości", mój Aniele - są miłości; Jej oczy zapłakane, Jej śmiejące oczy, tak piękne jak zmierzch albo nawet rześki świt i poranny wiatr i szum starej wielkiej czarnej płyty. Hej la hej la muzyczka jeszcze grała i "Mambo No16" postawiło wszytkich na nogi. Tobie też, mój Aniele, nie zaszkodziło by zajrzeć w lustro "za tymi drzwiami" - jak smacznie grali, jak smacznie konsumowali   i jak się czasem zamyślali nad światem tym naszym durnym dookoła jesiennie pięknym. Amen.

Hmm.. był sobie koncert.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi w składzie:

Jan Purchla  voc, g
Leszek Mierzwa  g
Tomasz Pachciarek  p
Grzegorz Piećko  b
Bart Kuraś  dr, perc
Piotr Kosieradzki   viol

I Publiczności, za wrażliwość.

Relacja z poprzedniego koncertu Workaholic'ów w Muzycznym Folwarku http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/archiwum_koncertow/pid/5717