Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Bluesowa Degustacja WHISKY

26 styczeń 2019 , godz.18:00

 

BLUESOWA DEGUSTACJA WHISKY poprzedziła SUPER KONCERT potęgi bluesa: ŚLĄSKIEJ GRUPY BLUESOWEJ!

 

W degustacyjne szranki stanęły whisky z całego świata . Wśród naszych Gości były zarówno Panie jak i Panowie :) Płci pięknej najbardziej przypadł do gustu japoński blend ze stajni NIKKA; whisky mieszana, będąca kompozycją słodowych i zbożowych destylatów z gorzelni Miyagikyo i Yoichi. Gładka, intensywnie owocowa, uniwersalna i bardzo przystępna. Stanowi świetne wprowadzenie do świata whisky z kraju kwitnącej wiśni i jest znakomitym przykładem japońskiej sztuki mieszania i komponowania destylatów.

Wśród Panów zdania były podzielone :) Podobał się zarówno 12-letni INCHMURRIN, szkocka single malt whisky, jak i amerykański BLANTON`S ORIGINAL SINGLE BARREL.

Whisky INCHMURRIN swą nazwę wzięła od największej wyspy znajdującej się na jeziorze Loch Lomond. Inchmurrin nazywana jest trawiastą wyspą i taka jest też ta whisky pełna delikatnych, orzeźwiających roślinnych i trawiastych nut. Zawdzięcza to po części destylacji w specjalnych alembikach tzw. inchmurrin stills, których górna część przypomina kolumnę rektyfikacyjną. Whisky została skomponowana z destylatów dojrzewających w trzech typach beczek - po bourbonie, ponownego napełnienia (refill) i ponownie wypalonych (recharred). Nie była filtrowana na zimno.

Bourbon BLANTON`S ORIGINAL SINGLE BARREL był kiedyś przeznaczony tylko dla najważniejszych dygnitarzy i przyjaciół pułkownika Blantons’a. Dziś wyznaczając standardy bourbona Single Barrel dostępny jest dla wszystkich koneserów na świecie. Leżakuje pomiędzy 6-8 lat i jest butelkowany z mocą 46,5%. W degustacji "wzięła udział" butelka z literką N z beczki nr 282 :)

Pozostali zawodnicy to PAUL JOHN BRILLANCE SINGLE MALT (Indie) oraz NOMAD OUTLAND WHISKY (Hiszpania/Szkocja).

 

Polecamy Państwa uwadze kolejne degustacje: zarówno wina jak i whisky! ZAPRASZAMY!