folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

KSW 4 BLUES

05 październik 2018 , godz.20:00

 

KSW 4 BLUES - akustyczny blues, folk, poezja śpiewana

LAUREACI tegorocznej 38 edycji RAWA BLUES FESTIVAL (a było to zaledwie tydzień temu!) w nieco okrojonym do duetu składzie dali akustyczny koncert w Muzycznym Folwarku. Chiro vel Kundel (vocal, gitara) oraz Krzysztof Wydro (harmonijka ustna) zaprezentowali autorską muzykę, która przeniosła nas wprost do krainy delty Missisipi - powietrze pełne było bluesa. Nie tylko świetna muzyka ale i świetne teksty; nic dziwnego, że zespół najpierw wykosił 90 rodzimych składów, chcących pokazać się na tegorocznej Rawie, a następnie urzekł publiczność na małej scenie Festiwalu i jako Laureat mógł dostąpić zaszczytu grania na scenie dużej, głównej :)

Zepół wydał dwie płyty "Kundel" 2016  oraz "ŻYĆ ALBO RZYĆ" 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje. Wcześniej zdobyli już wiele nagród i wyróżnień:

- nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”,

- wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku",

- odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues,

- wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej. 

Rafał Chirowski to gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM. Kompozycje zespołu, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

Krzysztof Wydro - harmonijkarz. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Współpracował z wieloma zespołami nurtu bluesowego i rockowego n.in.: Pin i Zielony, Pasaż Mały, Meinusch Project, Incluz, Highway, Orkiestra Męska, Move Me Tato, z duetem Janusz Żywiec Starczynowski&Sławomir Woźniak, STEREO TYP. Harmonijkarz w duecie Kuś&Wydro. Związany z sekcją muzyczną Scholi "Latorośle" przy kościele NSPJ w Bytomiu. Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody "Muzy 2016" - nagrody Prezydenta Bytomia, współzałożyciel formacji - KSW 4 BLUES, popularyzator bluesa.
 
Dziękujemy na solidne bluesowe granie. Zdjęcia: Marian Krzymiński.