folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Kajetan Drozd TRIO

04 grudzień 2010

 

Kajetan Drozd TRIO i Kto nie lubi Św.MIKOŁAJA?Mikołajkowe wieczory w Folwarku Stara Winiarnia są zawsze pełne atrakcji i niespodzianek. Wszyscy, którzy mimo tęgiego mrozu dotarli do Starej Winiarni, bawili się znakomicie, a wrażeń nie brakowało.
 
W atmosferę zbliżających się Świąt wprowadziła nas wystawa prac Małgorzaty Rybińskiej – artystki z Rabki – na codzień nauczycielki biologii i przyrody. Niebanalne i unikalne bożonarodzeniowe kompozycje, wykonane z suchych traw, gałązek, drewna i suszonych kwiatów, cieszyły oko wszystkich oglądających i tuż po zakończeniu wystawy rozeszły się w mig. Nic dziwnego – takie świąteczne dekoracje mają duszę i niepowtarzalny charakter.
 
Miły nastrój szybko udzielił się wszystkim, a dalszy ciąg wieczoru zapowiadał kolejne atrakcje. Jedną z nich był koncert akustycznego trio Kajetana Drozda. Lider zespołu - Kajetan Drozd – czuje się w Muzycznym Folwarku jak u siebie w domu, znakomicie nawiązuje kontakt z publicznością i zawsze potrafi czymś zaskoczyć. Znane są już Jego gitarowe popisy na stole, czy akrobatyczne pozy podczas grania na gitarze. Tym razem zagrał w klimatach rockabilly, country i bluesa, w przerwach bawiąc publiczność dowcipnymi opowieściami.
 
Wielką niespodziankę sprawił wszystkim Święty Mikołaj, który pojawił się w drzwiach z wielkim workiem prezentów. W zastępstwie Aniołka, towarzyszył mu wesoły mnich.  Najwierniejsi fani Starej Winiarni zostali wyróżnieni specjalnymi prezentami. Radości było co nie miara, chociaż po chwili radosny nastrój prysnął, gdyż okazało się , że nie wszyscy lubią św. Mikołaja…
Do Folwarku wtargnął nagle nieznany intruz i porwał worek z prezentami. Strach pomyśleć co byłoby dalej, gdyby nie dzielna Gwardia Kasztelańska, stojąca na straży św. Mikołaja. Żołnierze Gwardii szybko obezwładnili intruza i odzyskali cenny łup. Św. Mikołaj mógł bez przeszkód podążyć w dalszą drogę, a zabawa trwała dalej do późnej nocy.
Fotorelację z tych wydarzeń przygotował niezawodny folwarczny fotograf - Marcin Sowa – zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.
Jak zwykle na youtube znajdziecie także filmiki z koncertu – polecamy!
http://www.youtube.com/user/Winiarnia?feature=mhum
http://www.youtube.com/user/Winiarnia?feature=mhum#p/a/u/1/w7jN3KERRGg