folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

SZTYWNY PAL AZJI!

20 kwiecień 2013 , godz.20.00

 

ENERGIA WYZWOLONA - KONCERT LEGENDY POLSKIEGO ROCKA

 

Zenon Brzęczyszczykiewicz przeżywszy u progu kwietnia taneczno - hipnotyczny weekend w Folwarku dochodził do siebie przez tydzień z okładem (solo, okład na głowie) . Lecz później, dotknięty ciepłem budzącego się z zimowego letargu słońca, poczuł w sobie taką energię, że góry mógłby i w ogóle. Stawiał świat na głowie do góry nogami, na odwrót i wspak bawił się słowami, na białym i czarnym kreślił jakieś plamy... jak w piosence, która chodziła za nim od lat. Jak panna Mariola.  
Podczas degustacji win włoskich z właściwym sobie wyczuciem i wdziękiem okiełznał odływające od pewnego czasu uczucie panny Marioli zaskakując wyrobieniem i gustem pozostałych fascynatów dobrego smaku .

Ale mogę zmienić się sam, i mogę zmienić ciebie, możemy zmienić nasz dom, by było nam, jak w niebie... nucił mimowolnie lekko wmieszany i nie wstrząśnięty w tłumie fanów Szpala tuż pod sceną Muzycznego Folwarku. Zespół promował w Mszanie swoją ostatnią płytę Fiss Pink ale zapach lat osiemdziesiątych wyraźnie dominował w XVI-wiecznych murach dawnego Kasztelu. Nad nami niebo, pod nami piekło, na ziemi raj - raj... przed nami bar - idziemy tam, póki młodość w nas! Jest dobrze, jest dobrze... - Bar wzięto! Nowością zapachniał "Spunek" z połamanym rytmem na wstępie nieodparcie kojarzącym się z motoryką Talking Heads. Wolny i klimatyczny "Słońce gdy jadę szosą" rozmarzył Mariolę a przy singlowym "Na moim lustrze" pięknie i nierealnie odpłynęła na "Łoże w kolorze czerwonym"...
Myśli przebrane za młodość, myśli przebrane za odwagę, myśli przebrane za śmiech... tańczyły między nimi...  - koncert legendy polskiego rocka trwał w najlepsze. Zasłuchani w siebie, wyalienowani w rozśpiewanym tłumie fanów, patrzyli sobie w oczy i nie myśleli wcale ale to wcale o tym, co zdarzy się jutro...

Chociaż nie - Zenon Be w skrytości swego serca planował już wypad na amerykańsko-portugalsko-polski skład...  Zaiste, miłość niejedno ma imię!

 

Popis warsztatu i charyzmę okazali:

Jarosław Kisiński, Zbigniew Ciaputa, Bartek Szymoniak, Wojciech Wołyniak i Krystian Różycki

- dziękujemy!

 

Poniżej fragment koncertu - filmik podesłał Pan Mariusz Kaczor.