folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

LESZEK ŻĄDŁO EUROPEAN ART ENSEMBLE

22 marzec 2013 , godz.20.00

 

post postem ale uczta duchowa.. jak najbardziej

..a i dla ucha wysmakowane dźwięki unoszące się w koncertowej atmosferze wnętrz Folwarku ukojeniem skołatanych przedłużajacą się zimą zmysłów się stały..

Artysta jazzowy Leszek Żądło wraz z cenionym niemieckim saksofonistą barytonowym Augustem Wilhelmem Sheerem powtórnie oczarowali perfekcjonizmem. Dotknęliśmy jazzu lirycznego ale zarazem i dramatycznego - ów kontrastowy język muzyczny poruszał chociaż wymagał od słuchacza skupienia; w żadnym aspekcie nie zakłócał wewnętrznej przedświątecznej ciszy.

Kreatywność i wirtuozeria mistrzów saksofonu wspatrych doświadczeniem i energią Wojtka Groborza i Tolka Lisieckiego (współpracujących ze sobą na co dzień w formacji JBBO) oraz Bartek Staromiejski - ceniony perkusista młodego pokolenia "podarowali" nam koncert na najwyższym światowym poziomie.

Powszechnie wiadomo, że polski jazz słynnym na całym świecie jest; jednym tchem wymienia się artystów takich jak Komeda, Trzaskowski, Kurylewicz, Matuszkiewicz, Seifert, Namysłowski, Stańko, Karolak, Urbaniak czy Dębski. Do tego elitarnego grona należy z całą pewnością również Leszek Żądło, zaliczany przez krytykę do czołowych saksofonistów europejskich. I tylko żal, kiedy artysta tego formatu koncertuje dla tak nielicznego grona słuchaczy...

Za wspólne przeżywanie muzyki dziękujemy Publiczności i Muzykom:

Leszek Żądło – sax
Wojciech Groborz – piano
Tomasz Lisiecki – double bass
Bartek Staromiejski – drums
Gość specjalny - August Wilhelm Scheer (Niemcy) - b. sax