folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

WORKAHOLIC

21 czerwiec 2013

 

WORKAHOLIC - BLUES MEETS JAZZ...


WORKAHOLIC to krakowski zespół o orientacji blues - jazz - rockowej, który powstał w 2006 roku. Starają się czerpać inspirację z wielu gatunków muzycznych, przetwarzając je w charakterystyczne elektryczne brzmienie, napędzane rozbudowaną sekcją rytmiczną. Jazzowe korzenie części muzyków powodują, że oprócz sfery tekstu,       w piosenkach równie ważne są partie improwizowane, w których znaleźć można zarówno typowe dla bluesa frazy,     jak i jazzowe "odejście”.

To, co wyróżnia WORKAHOLICów spośród innych zespołów, to instrumentarium pozwalające na stworzenie bogatego, polifonicznego brzmienia i ciekawych aranżacji piosenek. Podczas koncertu zespół promował swoją najnowszą płytę. „To nie mój Świat” to opowieść muzyczna o niepokojach, emocjach, nadziejach, opowieść chwilami z przymru- żeniem oka, z odrobiną gorzkiego humoru ... Muzycznie "To nie mój Świat" ma swoje korzenie w harmoniach i stylistyce lat 60tych XX wieku, w świecie rock’n rolla, Stonesów, Beatlesów, Procol Harum, Niemena... Jak w tytułowej piosence o odchodzącym świecie, w miejsce którego „nadyma się egoistyczny kicz" i pojawia "piękna katastrofa"...

Upalny, najdłuższy dzień 2013 roku WORKAHOLICy zwieńczyli dwuipółgodzinnym, świetnym koncertem. Trochę szkoda, że tych miłych, jazzujących fraz wysłuchało jedynie kilkanaście osób... Ci, którzy nie przyszli - niech żałują - bowiem nieczęsto można usłyszeć piosenki, w których muzyka i oryginalne teksty tworzą niepowtarzalną, przemyślaną wartość, pozostawiając przy tym miejsce na spontaniczne, radosne granie.

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli oraz Muzykom:

Jan Purchla  voc, g

Leszek Mierzwa  g
Tomasz Pachciarek  p
Grzegorz Piećko  b
Bart Kuraś  dr, perc
Piotr Kosieradzki   viol