folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

TORTILLA

26 lipiec 2013 , godz.20.00

 

Masz babo placek!

Prawdopodobnie nic tak nie nadaje się na piątkowy wieczór jak dobra TORTILLA! A że powinno się ją przyswajać na ciepło - gorący środek lata i folwarczna Publiczność były jak najbardziej... na miejscu.

Zenon Be też zaczynał od Steinbecka i też w końcu porzucił końcówkę swego miana:) Wszystko wskazuje na to, że i w jego przypadku Kobieta będzie śpiewała pierwszym głosem. Mariolce co prawda do niezwykłego, soulowego głosu Marty Ciosek jak stąd do Chicago ale urok, wdzięk i feeling - tożsame! Nasz najwierniejszy koncertomaniak chcąc uniknąć konfliktów, zadał swej lubej wymyślną, późną kolację a sam w delektował się muzyką i nominowaną w Plebiscycie folwarczną kuchnią.  

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni. Zespół wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Autentyczny elektryczny blues. 
Mamy teraz nowe czasy, dużo łatwiej żyje się, teraz stary generalnie już nie trzeba myśleć, nie. Poradniki i senniki wytłumaczą wszystko ci, kolorowe tygodniki podpowiedzą ci jak żyć... Generalnie już myślenie nie jest modne dziś - teksty piosenek - niebanalne, poetyckie, momentami w żartobliwie-absurdalno-lirycznej konwencji - dawały... do myślenia.

Uff, zamiast przysmażyć cebulę na boczku, pociąć ziemniaki w cienkie talarki, udusić je w tłuszczu wraz z cebulą i potraktować kilkoma rozbełtanymi i osolonymi jajkami, co dałoby podstawę do zakwalifikowania całości jako ulubionej potrawy Sancho Pansy z Don Kichota, Mariolka zdecydowała zmodyfikować przepis na tortillę i poszukać na mieście marynowanego kurczaka. Znalazła tylko swego marynowanego lenia zasłuchanego w blues'a i zapatrzonego w...

No i masz babo placek!

Jesteśmy zaszczyceni, że obok krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, lubelskiego Hadesu, warszawskiej Piwnicy Pod Harendą czy Blue Note w Getyndze Muzyczny Folwark mógł gościć smakowitą Tortillę w składzie: 

Marta Ciosek - śpiew
Maurycy Męczekalski - gitara
Tomek Przymorski - gitara basowa
Wojtek Szachnowski - perkusja
Dawid Wydra - harmonijka ustna, trąbka

DZIĘKUJEMY!