folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Dr BLUES & SOUL RE VISION

04 kwiecień 2014 , godz.20.00

 

Krzysztof Rybarczyk i SOUL RE VISION!

"To jest może dziwne, ale serce bluesa przeniosło się z USA, tutaj do Europy..."

Można powiedzieć, że jego serce pulsuje w rytmie bluesa, a dusza tkwi głęboko w czarnym Chicago lat 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia...
Krzysztof Rybarczyk, albo jak kto woli Dr Blues, to facet z niepisaną misją popularyzowania muzycznego dziedzictwa czarnoskórych Amerykanów, którzy przed laty snuli opowieści pełne smutku, nostalgii, ale i nadzieji. Rybarczyk nie robi tego na siłę i bez marketingowych wodotrysków. On po prostu gra, spotyka się z ludźmi i aranżuje różne sytuacje. To wszystko wychodzi naturalnie, bo taki właśnie jest cały ten blues, który wypływa z serca muzyka.
Ubiegłoroczny dwupłytowy album „Dr Blues – Tribute To Ol`Skool Masters” - hołd złożony mistrzom Bluesa został doceniony nie tylko przez dziennikarzy i krytyków, ale przede wszystkim przez publiczność, co pokazuje, że blues jest u nas ciągle żywy i choć to muzyka niszowa, której nie usłyszysz w sobotni wieczór w topowych klubach miasta, to ciągle jest mocna grupa odbiorców - i młode pokolenie muzyków - rozsmakowana w tych prostych, i chwytających za gardło, muzycznych potrawach (vide goszczący w Folwarku młodzi ludzie z Cheap Tobacco).
Dr Blues czuje się dobrze... (jak to zabrzmiało!) nie tylko w stylistyce czarnej muzyki i brzmienia zespołów z lat 40 - 70, ale przede wszystkim na scenie, gdzie z łatwością nawiązuje bezpośredni i niewymuszony kontakt z publicznością. Na taki koncert po prostu WARTO przyjść!

Atmosferę w Muzycznym Folwarku podgrzali:
Dr Blues /Krzysztof Rybarczyk/- voc, g
Joanna Dudkowska - bg
Karol Wieczorek - sax
Janusz Musielak - g
Tomek Boguś - dr