folwark muzyczny

Atrakcje

Nie martw się pogodą! Zobacz atrakcje Folwarku!

Rabaty i Promocje

sprawdź najlepsze oferty

Jacek Dewódzki & KONTRABANDA

21 luty 2014 , godz.20.00

 

Jacek Dewódzki i Kontrabanda - Rock & Blues Attack na pozycję medalową!!!

Zenon Brzęczyszczykiewicz lubił dżem w każdej postaci. Szczególnie ten pisany z dużej litery. Czerwony jak cegła, autsajder, zasłuchany w kilka zdartych płyt pisał listy do M. i skręcał wehikuł czasu. Lunatycy w małej alei róż zadawali naiwne pytania: “Człowieku co się z tobą dzieje?". Ot, skazany na Bluesa...
Kontrabanda. Dewódzki, Paprot, Dzień i Kacprzak szmuglując kawał dobrej bluesowo-rockowej muzyki musieli zrobić wrażenie na pannie Mariolce Ce, która po pierwszych taktach Gimme  All Your Lovin sfrunęła w wyjątkowo ciepły lutowy wieczór z misternie utkanych przez zakochanego Zenona anielskich obłoków. Bynajmniej nie z Sympathy for the devil, bardziej dla Learning to fly - nadal zamieszkiwała samotnie w In the Small Room i nadal cierpliwie czekała na kilka ważnych słów zwieńczonych znakiem zapytania. Uff.. Zenon Be potrafił.. słuchać.

Zakładaliśmy, że koncert będzie generalną rozgrzewką kibiców przed sobotnim olimpijskim biegiem Złotej Justyny. I nie pomyliliśmy się - emocje momentami podobne były tym, jakie towarzyszą finałowej rozgrywce - w stylu klasycznym:) Folwarczna Publiczność reagowała znakomicie na żywiołowe, celne interpretacje znanych przebojów oraz na kompozycje własne zespołu.

Wieńczące całość “Oczekiwanie” z repertuaru Revolucji Jacka Dewódzkiego – jednego z najbardziej znanych polskich muzyków, gitarzystów, wokalistów i kompozytorów niech będzie słowem-kluczem; z prośbą w tle o kolejne odwiedziny baaardzo zyskującej przy bliższym poznaniu Kontrabandy w klimatycznych, zabytkowych wnętrzach Folwarku Starej Winiarni.

Wystąpili:

JACEK DEWÓDZKI - wokal, gitara ( Dżem , Patchwork , Harlem )
TOMEK DZIEŃ - bas, wokal ( Gienek Loska Band , Seven B, Mr.Pollack, h.R.A.B.I.A.)
ANDRZEJ PAPROT - gitara ( Sagittarius , One Million Bulgarians , 1984, Kofirock, One Gain, Ziyo, h.R.A.B.I.A.)
TOMASZ KACPRZAK - perkusja ( Reload , Poszukiwani żywi lub martwi, h.R.A.B.I.A.)

Dziękujemy!

 

Zdjęcia: Jarosław Czop - dziękujemy!